به پایگاه اطلاع رسانی هلدینگ توکاریل خوش آمدید.در این وب سایت آخرین اطلاعات و رویدادهای مجموعه توکاریل در دسترس کاربران قرار گرفته است.
چهارشنبه 01 فروردین 1397 ساعت 08:15

افزایش حمل و نقل بین المللی اولویت امسال راه آهن کشور

معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن اعلام كرد:
افزايش حمل و نقل بين المللي اولويت امسال راه آهن كشور
افزايش حمل و نقل بين المللي و كمك به توسعه صادرات مهمترين اولويت امسال راه آهن كشوراست.
به گزارش روابط عمومي شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران؛ امروز با حضور معاون استاندار يزد، معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن، و جمعي از مديران ريلي، مراسم توديع دهقانپور مدير كل سابق راه آهن يزد و معارفه مصطفي داودي مدير كل جديد ، برگزار شد.
بنابر اين گزارش؛ حسين عاشوري معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن كشوردر اين مراسم گفت: در سال گذشته با رشد ۹۰ درصدي ترانزيت كالا در مسير ريلي بنادر جنوبي كشور به كشورهاي آسياي ميانه مواجه بوديم كه تلاش مي كنيم امسال هم اين روند رشد تداوم يابد .
عاشوري به تخفيف ويژه به بارهاي صادراتي در امسال اشاره كرد و افزود: صادر كنندگاني كه كالاهاي خود را از طريق خطوط ريلي به ديگر كشورها صادر كنند از تخفيف ويژه و تعرفه ارزانترحمل باربرخوردار خواهند شد.
وي با اعلام اينكه راه آهن يزد در بين ۱۹ اداره كل راه آهن ۳۵ در صد حمل بار كشور را بر عهده دارد كه اين نشان از اهميت و جايگاه راه آهن يزد و خطوط ريلي آن است.
*توسعه راه آهن در جرگه اولويت هاي اصلي استان يزد
همچنين در اين مراسم سيدمحمدرضا سيدحسيني در آيين معارفه مديركل جديد راه آهن استان يزد با اشاره به نقش ممتاز راه آهن يزد در شبكه حمل ونقل ريلي كشور افزود: استان يزد با قرار گرفتن در مركز ايران و محور ارتباطي راههاي كشور نقش تاثيرگذاري در شبكه حمل ونقل ريلي كشور دارد و شايسته است مسئولان ارشد راه آهن جمهوري اسلامي به راه آهن يزد نگاه و توجه ويژه اي داشته باشند.
وي اظهار كرد : با توجه به اينكه يك سوم حمل ونقل ريلي كشور از اين استان انجام مي شود ، مردم استان يزد توقع دارند بهترين خدمات را در بخش مسافربري شاهد باشند.
سيد حسيني از مديركل راه آهن يزد نيز تعامل با مديران استان در راستاي اجراي طرح هاي راه آهن كه با تخصيص اعتبارات مناسب و سرعت خوبي در حال پيشرفت است را خواستار شد .
معاون عمراني استاندار يزد يادآور شد: اميدواريم با توجه به اينكه اولويت بودجه اي استان بعد از آب در سفر كاروان تدبير و اميد ، راه آهن شاهد توسعه راه آهن و خطوط ريلي در استان باشيم.
در پايان اين مراسم با اهداي لوح تقدير و هدايايي از خدمات محمد دهقان پور مديركل سابق راه آهن يزد كه بازنشسته شده است تجليل و سيد مصطفي داودي به عنوان مدير كل راه آهن يزد معرفي شد.
منبع : سایت راه آهن ج.ا.ا      1395/3/10 09:08